SPORTOVNÍ VÝCVIK

SPORTOVNÍ VÝCVIK

Věnujeme se všestrannému sportovnímu výcviku

PACHOVÉ PRÁCE  - stopy

                                 - vyhledávání předmětů

                                 -  speciální pachové práce malých plemen                                                                              

POSLUŠNOST        - v rozsahu NZŘ, MZŘ, ZŘ KJ ČR

OBRANA                 - v rozsahu NZŘ, MZŘ, ZŘ KJ ČR (včetně cviku "hlídání předmětu")

POPLATEK ZA OBRANY 

- figuranti  ZKO Přelouč - 50,- Kč 

- hostující figuranti - dle jejich požadavku (účastníci obran jsou vždy včas informováni o ceně)

STOPY - nevysvětlujeme individuálně, vždy pořádáme pro skupinu začátečníků klubový seminář o počátcích      stopování ("čtverečky", základ krátkých rovných stop, "vlnovky",...). Vzhledem k náročnosti na čas a na prostor se nemůžeme věnovat všem členům a jejich stopám pravidelně v rámci běžného výcviku. Proto pokročilí psovodi mohou vždy po dosažení určitého "stupně" vycvičenosti ve stopách individuálně požádat o konzultaci.

 POSLUŠNOST - cvičíme během výcvikových hodin, kdy se snažíme přizpůsobit průběh hodin věku psů a stupni jejich vycvičenosti. Vysvětlujeme začátečníkům metodiku nácviku základních cviků, pokročilé připravujeme na zkoušky. V dostatečném předstihu před zkouškami se věnujeme přípravě "zkouškařů" (mimo obvyklé výcvikové hodiny - vždy po domluvě). Pořádáme obsáhlejší klubové semináře např. na téma "PŘIVOLÁNÍ", "UPLATNĚNÍ SPORTOVNÍHO VÝCVIKU V BĚŽNÉM ŽIVOTĚ" apod.

Pro aktuální i budoucí účastníky zkoušek pořádáme semináře, ve kterých je učíme, jak na zkouškách vystupovat, čeho se vyvarovat, jak se oblékat, jak "nakládat" s rodinnými příslušníky,... zkrátka takové "TO", co nenajdete v žádném zkušebním řádu a co, jak jsme zjistili, je ve spoustě organizací opomíjeno (platí pro všechny disciplíny).

Několikrát ročně ( 4 - 8x) pořádáme zkoušky dle MZŘ, NZŘ A ZŘ KJ ČR.

Klubový přebor v poslušnosti (pro členy ZKO a dlouhodobě hostující) - 1x ročně v  kategoriích  ZZO a BH-VT a DOG PULLER

       příležitostně podle okolností vyhlašujeme další kategorii nebo stěžejní kategorie mírně upravíme

Součástí klubového přeboru je vyhlášení pořadí psovodů - mládežníků, kteří do dne konání ještě nedosáhli věku 19 let (TOP JUNIOR) a pořadí psů malých plemen (BALLAD ROCKŮV MEMORIÁL) - obě pořadí se vyhlašují bez ohledu na to, v jaké kategorii dvojice soutěžila.

 UPOZORŇUJI!!! VÝCVIK NA CVIČIŠTI ZKO PŘELOUČ JE UMOŽNĚN POUZE ČLENŮM ZKO PŘELOUČ, ADEPTŮM NA ČLENSTVÍ (PO ZAPLACENÍ VSTUPNÍHO POPLATKU) A  DLOUHODOBĚ HOSTUJÍCÍM.   JEDNORÁZOVÉ HOSTOVÁNÍ PRO "PŘÍLEŽITOSTNÉ ZÁJEMCE" V SOUČASNÉ DOBĚ UMOŽŇUJEME POUZE PO PŘEDBĚŽNÉ DOHODĚ (L. Lysá - tel. 737 907 562)       

NENÍ UMOŽNĚN VÝCVIK "DIVOKÝM" NÁVŠTĚVNÍKŮM, KTEŘÍ NEJSOU NIKDE ORGANIZOVANÍ   A CHTĚJÍ SI  "JEN TAK ZADARA" ZDARMA ZACVIČIT!!!